Site İçi Google Destekli Detaylı Arama Motoru

Tarım Bakanlığı Onayına Uygun Gübre Çukuru Kapasite Excel Hesap Programı İndir

        

   Ahır projelerinde hayvansal atıkların çevreye zararlı etkilerinin azaltılması ile ilgili  mevzuatta gübre çukurunun yapımı zorunlu kılınmaktadır. (SULARDA TARIMSAL FAALİYETLERDEN KAYNAKLANAN NİTRAT KİRLİLİĞİNİN ÖNLENMESİNE YÖNELİK İYİ TARIM UYGULAMALARI KODU TEBLİĞİ ( TEBLİĞ NO: 2016/46 )

Çevresel Kaygılar 

Kompost ve gübrelerdeki bitki besin maddelerinin oranları genellikle bitkilerin büyümesi için ihtiyaç duyduklarından farklıdır. Özellikle, bu malzemeler genellikle nitrojenden daha fazla fosfor içerir. Bu nedenle, bahçeleri için nitrojen ihtiyaçlarını karşılamak için bu malzemeleri yeterince kullanan bahçıvanlar muhtemelen gerekenden çok daha fazla fosfor uygulayacaktır. Zamanla bu, çok yüksek seviyelerde toprak fosforuna yol açabilir. 

Yüksek fosforla ilgili sorun nedir? 

Çok yüksek toprak fosforu toksik değildir ve bitkilere veya insanlara zarar vermez, ancak fosfor yüzey sularına taşındığında su kalitesine ve suda yaşayan organizmalara zarar veren yosun oluşumuna neden olabilir.

Kullanılacak Program Görüntüleri Bu programı paylaşmama izin veren Tarım bakanlığında Çalışan  Makine Mühendisi Meslektaşlarıma Teşekkür Ederim.

Programı İndirmek İçin Tıkla 


Yorum Gönder

0 Yorumlar